Long Island Iced Tea? Nemáme…

Existují pouze dva druhy drinků, které Vám u nás nepřipravíme. První jsou ty, které neumíme a potom ty, které Vám zkrátka nechceme udělat. První kategorie se většinou dá vyřešit chvilkou na googlu (barman bez smartphonu jakoby nebyl!), a ta druhá… ta druhá obsahuje, kromě většiny hořících věcí, jenom jeden drink.

Jeden drink, na který dojde řeč pravidelně v pátek a v sobotu večer a my se pak, v šumu a hluku baru, snažíme vysvětlit, proč na něj máme takový názor. Tak jsem si řekl, že to sem napíšu jednou provždy veřejně, ať je jasno…

Tím drinkem je Long Island Iced Tea. Záměrně zcela pominu stránku chuťovou (i když: co to vůbec doprčic je za drink?), tu krásně popsal kolega Luboš Rácz na svém blogu zde. Je sice pravda, že nemáme příliš v lásce “mixologii” sedmdesátých let minulého století, ale budiž, to bychom ještě překousli.

Důvodem, proč tenhle drink nechceme míchat, není ani to, že drink obsahuje opravdu hodně alkoholu. Ostatně, máme tu pravidlo, že koktejly mají být silné, a některé z našich drinků jsou téměř stejně silné, nebo i silnější, než obvyklá varianta Long Islandu…

To co nás totiž na tomhle drinku štve, je ta aura, kterou si s sebou nese. Aura, která říká: “pojďme se rychle zbořit a udělat trochu bordel, večer je krátký a nechci si z něj moc pamatovat.” A tohle nás nebaví. Nejenom, že nechceme, aby Vás další den bolela hlava, ale hlavně se vůbec nechceme cítit součástí téhle kultury pití. Možná to teď zní trochu snobsky, a možná že to trochu snobské je. Nevím.

Třeba si řeknete, že se Vás to netýká, že to berete jinak. Stejně si ale myslíme, že tak jako výslednou chuť a efekt drinku ovlivňuje typ sklenice a barva, tak podobně je to i s tímto “obecným povědomím” o tom, co je Long Island dnes za drink a kde a proč se pije. Jinými slovy, nemusíte si jej dávat za účelem totálního zboření se na konci večera, ale už jenom ten název a zmíněná aura Vám pomáhá k tomu, aby se to stalo.

Potom je poslední možnost, a totiž, že nejenom že to tak vůbec nemáte, ale také o této auře teď slyšíte prvně. Potom se asi trochu mýlíme a není tak silná, ale každopádně pak patříte do skupiny zákazníků, kteří si tohle naše pravidlo “nezaslouží”. A za to pardon.

Možná, že někdy v budoucnu změníme názor, to nevylučujeme. Do té doby se omlouváme, ale Long Island Iced Tea u nás zkrátka nemáme…

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*