O těch, kdo opravdu tvoří Bar…

(o vás)
Předevčírem nám na naší facebookové stránce napsala jedna z našich štamgastek krásnou věc. A když jsme si ji přečetli, tak jsme zjistili, že to vlastně dávno víme, jenom jsme to neuměli tak pěkně pojmenovat.
Dovolím si citovat úryvek:

„Co je na Vašem podniku ale nejpozoruhodnější, je fakt, že i všichni ostatní, kteří k Vám jdou na jeden drink, či strávit celý večer – tedy lidi, které vidím poprvé a třeba i naposledy v životě – jsou k sobě navzájem neuvěřitelně milí, usměvaví a prostě v dobré náladě.“

Bez nadsázky si myslím, že tohle je jedna z nejlepších věcí, která se nám kdy mohla stát. A vlastně se stala tak nějak sama. Je sice pravdou, že v určitých chvílích nepouštíme další zákazníky dovnitř, ale to je proto, že je plno, nikoliv proto, že by nebyli milí a usměvaví… jediná další výjimka je, pokud jsou velmi opilí a velmi agresivní.

Když jsem se nad tím tak zamyslel, tak na těchhle předpotopních webových stránkách pořád ještě u mého jména visí věta „Pokud se budete chovat sprostě, bude to Honza, kdo Vás vyvede na čerstvý vzduch“.

A že jsem to dělal! Za první měsíce, kdy jsme byli otevření, skoro nebylo pátku či soboty, kdy bych takto někoho „nevyváděl“. Nemám moc velká ramena, takže jsem celkem rád, že to nakonec vždycky bylo mírumilovné, ale občas jsem měl celkem nahnáno. Každopádně se ale něco se změnilo, protože si už ani pořádně nepamatuji, kdy jsem to dělal naposled.

Pátky bývaly vůbec mezi námi všemi málo oblíbené dny. Občas se našel někdo, kdo si ustlal na některé z toalet a my ho museli po zavíračce vynášet, pár lidí vždy uteklo bez placení, a těch rozbitých sklenic! Ale tohle všechno je dávno pryč.

Takže obrovské díky Vám všem, kteří k nám chodíte, a užíváte si to tu – jak s námi, tak třeba i s těmi, kdo sem přijdou ten večer také a vy je přitom vůbec neznáte.

Opět se mi vybavuje věnování, kterým uvedl Trader Vic jednu ze svých barmanských knížek:

„Dedicated to those merry souls who make drinking a pleasure, who achieve contentedness long before capacity; Who, when they drink, prove able to carry it, enjoy it, and remain ladies and gentlemen.“

Ještě jednou díky!

Váš,
Honza Vlachynský

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*