První rok

Přesně tak, máme za sebou už rok! Není to tedy rok, co jsme otevření, to bude až na podzim. Už je to ale přes rok, co jsme poprvé začali rozbíjet nevkusné sádrokartony v bývalé bance, téměř rok, co jsme se začali obklopovat všemi těmi úžasnými lidmi, kteří dnes tvoří Barový tým…

Je to trošku jako ve vztahu, nevíte přesně, odkdy už jste vlastně doopravdy spolu, tak je to výročí takové neurčité.
Nepořádáme žádné párty a oslavy, to ještě ne. Ale když jsme si to uvědomili, tak nás to přivedlo k takovému menšímu ohlédnutí za tím, co se tady celou tu dobu dělo a děje.

A protože už jsme sem dlouho nic nenapsali, tak jsme si řekli, že to bude dobrá příležitost zase navázat.
Na začátek musíme říct, že tento text bude možná trochu nostalgický…

Takže:

Měli jsme sen o tom, že budeme tak trochu jiný bar. Že se u nás budou pít jiné věci, než je v Brně obvyklé, ať už klasické (ale jako hodně klasické), nebo signature koktejly, či produkty malých či méně známých palíren… A měli jsme také strach. Strach z toho, jestli se nám vůbec něco takového může podařit, jestli to celé není příliš… newyorské. Odtamtud jsme přeci jenom měli nejvíc inspirace. A výsledek? Dělali jsme si trochu statistik, a nejenže je to dobré. Je to hlavně čím dál tím lepší! Tady se sluší říct, že mockrát děkujeme, Vám, kteří sem chodíte s důvěrou, že ta další nová láhev nebude průser, a že tamten nový drink můžete vyzkoušet. Bez toho by to nešlo, a my si toho strašně vážíme. Právě finišujeme nové koktejlové meníčko, a právě Vaše důvěra nám dovolila se místy trochu více odvázat…

A co dál?

Zjistili jsme, že brněnská gastro scéna je přívětivá a bez závisti! I když jsme měli spoustu dnů úplně plno, nikdo nám nesprejoval po fasádě, nikdo na nás nepřišel s výpalným… Tady jsme se báli úplně zbytečně.

Také jsme přišli na to, že nám všechno trvá asi tak dvacetkrát déle, než jsme původně očekávali. Druhé patro mělo být předělané v listopadu. A jak možná sami víte, ještě úplně není (nejnovější termín je příští týden, ale tak upřímně…).

Vyhodili jsme z Baru asi 50 příliš opilých a agresivních či jinak nevhodně se chovajících zákazníků (neplácejte ty servírky po zadku, tady fakt ne!). Nic z toho nebylo osobní, a všechno proběhlo nad očekávání hladce, tedy až na jednoho pána, který nás chtěl všechny podřezat (slovně), ale nakonec usnul před Barem.

Nakonec jsme všichni celkem omezili pití, z toho všemožného ochutnávání už se pak ani člověku pořádně pařit nechce! A hlavně, není většího trapasu, než opít se ve svém domovském podniku…

Dostali jsme spoustu skvělých mailů a zpráv, ať už čistě pochvalných či kritických. Popravdě řečeno – mnohem víc, než jsme očekávali, takže jsme celkem nadšení.

Taky se tu událo pár pěkných akcí s pěknými lidmi v pěkném oblečení, skoro jako z jiného světa…

Nedostali jsme vůbec takovou čočku za to, že jsme nekuřáčtí, jak jsme mysleli, další příjemné překvapení!

A vůbec, je nám tady s Vámi hezky. To by bylo asi pro dnešek vše. Pardon za tu přeslazenost, ale to víte, výročí…

Dobrou noc!

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*