Zpověď namyšleného blázna

Přátelé, nebo dnes už možná mnozí ne tak přátelé Baru.

Před malou chvílí jsem se probudil a znovu jsem si přečetl, co jsem včera k ránu napsal.

A zdá se, že jsem tentokrát spoustu věcí posral já.

Takže se omlouvám…

Za svůj namyšlený text. Bohužel věřím, že jeho důsledky mne budou provázet dlouho.

Za to, že jsem svým článkem pošpinil úsilí desítek lidí, kteří by takovým způsobem nikdy nic podobného neřekli – a ani si nemysleli. Měl jsem pocit, že jsem to v článku zdůraznil. Měl jsem pocit, že to mám pod kontrolou. Byla to chyba, měl jsem vědět, že nemůžu takto vystupovat jenom „za sebe“.

Za vulgárnost toho, co jsem napsal. Způsob a obsah zmíněného článku byl a je pod úroveň. Já jsem ji tady ztratil, ve své sprosté sebestřednosti.

Za to, že jsem hodil všechny do jednoho pytle, že nerozlišuji mezi důvody proč dát či nedát dýško, že nevidím, co pro spoustu lidí znamenají naše ceny.

A úplně nejvíc za to, že jsem narušil auru, kterou jsme se snažili půl roku budovat. Pravdu má v diskusi na našich fb stránkách pan Michal Kašpárek, který píše, že základní vlastností každého Baru je, že se v něm zapomene na problémy.

Je to fail.

Nechci, aby to znělo jenom jako slova. Chci pro to všechno něco udělat. Po příští tři dny, počínaje dneškem, nebudeme akceptovat v Baru žádná dýška – všechna se budou do koruny vracet. Budeme si ovšem zapisovat, kolik to mělo být a já osobně je ve stejné míře personálu zaplatím. //EDIT: Teď už poslední, slibuju. Po doporučení některých komentujících tedy měním systém tak, že dýška budeme brát, ale stejnou mírou je vyplatím kolegům ze svého jako prémie… Máte pravdu, že snad není třeba s touto kauzou zbytečně otravovat hosty, kteří si přišli užít svůj večer. I když se přiznám, že pomyšlení na to riziko, že někdo doopravdy přijde a nechá 10k dýšek mne vlastně celkem bavilo.//

Bohužel spousta věcí, které jsem v článku napsal, nakonec vyzněla jinak, než jsem zamýšlel. Přiznám se, že nevím, jestli to vysvětlovat, jestli to rozmazávat. Možná se k tomu někdy vrátím, ale teď asi potřebuji chvíli odstup…

Každopádně je to pro mne osobně velké ponaučení, a hlavně také cesta jak jít více do sebe. Děkuji Vám všem za to, protože tohle je k nezaplacení.

Ještě jednou se omlouvám a hezký den!

Váš,

Honza Vlachynský

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*