Kolik destilátů znáš…

Na světě jsou tisíce značek chlastu. Nedávno jsem byl na barovém veletrhu v Kolíně nad Rýnem a až na pár větších jsem žádnou neznal. Parádní tequily, giny, vodky… A nové se objevují každý den. Ne nadarmo se říká, že začíná druhá barová revoluce. Mladý borec jede na čtyři roky do Ruska, aby se tam od starého kněze naučil dělat vodku. Vrátí se zpět do Rakouska, je mu 24, a začne ji vyrábět. Aby se odlišil, dává ji do plechových barelů, a jede! Lidé ji milují, protože má příběh. My máme příběhy také rádi. A kromě toho i dobře chutná.

Ale kdy tohle přijde k nám? Kolik znáte podniků, kde nemají úplně přesně to samé, co v tom vedle něj? Snad si nemyslíte, že svět alkoholu je jenom o těch pár velkých brandech. My si to totiž nemyslíme.

Budeme mít hodně polic, a rozhodli jsme se je vyplnit právě těmi zajímavými destiláty a likéry. Ty, ve kterých je ten osobní příběh (mimochodem, podobný se velké brandy snaží marketingově vytvořit také).

I kdyby jsme už na tyhole věci byli experti – jakože nejsme – stejně nemůžeme obsáhnout všechno. Stejně nám může uniknout nejzajímavější kokosová pálenka destilovaná s badyánem. Nebo něco podobného. A tak se ptáme Vás. Třeba jste někdy potkali něco hodně zajímavého. Doporučte nám to. My to seženeme… Nebo se alespoň pokusíme.

Takže, výzva k akci: Diskutujte tady, na facebooku, nebo přijďte do Baru, kde jsme teď téměř pořád, a řekněte nám, co byste tady rádi viděli… Ostatně, bude to i Váš Bar…

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*