Zbourej To!

Když jsme poprvé přišli do prostoru, v němž bude budoucí Bar, který neexistuje, tak to rozhodně nebyla láska na první pohled. Přesvědčila nás parádní lokalita a pár lidí, kteří měli schopnost vidět dál, než za jeden roh. A potom stačil týden bourání a už to vidíme také.

Ale popořadě. Kdysi dávno před námi tu bývala banka. Dovedete si představit, že postavíte bar v místě, kde každý detail vyplývá z bankovní architektury devadesátých let? Možná ne. Banka nicméně vyklidila pozice a po ní se o takový přerod pár podniků v tomto místě pokoušelo. Už tady nejsou, takže zřejmě neúspěšně…

Měli jsme štěstí, a narazili jsme na výborné architekty. A ti nám vnukli myšlenku, které jsme se zpočátku zalekli, ale nakonec jsme zjistili, že je to jediná možnost. Všechno vybourat. V prostoru, který je oblepen několika vrstvami sádrokartonů, rozdělen mnoha příčkami a jehož nedostatky jsou – nedostatečně – zamaskovány, ukázat to opravdové. Střeva.

Báli jsme se velmi. Ale brzy jsme pochopili, že to jinak nejde. Do banky se prostě chlastat nechodí. Vždyť ani nám nebylo v tom počátečním stavu nikterak příjemně. Museli jsme to vyčistit.

Vzali jsme tedy pár kladiv, kango a flexu. Stali se z nás tak trochu archeologové, postupně se před námi ukazovala historie toho prostoru, každý malý kousek, který tam ten či onen nájemce přidal, proč a jak u toho asi uvažoval. Občas jsme si říkali, že jsme to měli nechat být, zvlášť když nad námi viseli několik desítek metrů kabelů a my si připadali jako v elektrické džungli, nevěda naprosto co patří k čemu a proč. Ale byli jsme odměněni. Za týden se před námi objevila „tovární hala“, úžasně vysoká místnost s nádherným industriálním sloupovím a stěnami z cihel sto let starých. Ještě nás čeká spoustu práce, ale za těch dalších pár rohů už vidíme snáze.

Mimochodem, necháme to tak. Opravdu si budete Turbomošt Deluxe dávat v místě, kde nad sebou budete mít ještě 5 metrů prostoru. Možná je to trochu moderní kostel. Možná továrna. Ale můžu Vám zaručit, že takový Bar jste ještě neviděli…

P. S.: fotky na Facebooku!

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*