Proč nám stánky nestačí, aneb Brnu chybí dobré bary!

Když máme chuť zajít s kamarády v Brně do baru, je to někdy trochu problém. Není až tak moc kam. Zhruba poslední rok nám to vrtá hlavou – ne že by tu bylo málo podniků, ale když se zeptáte lidí, kam by Vám opravdu doporučili zajít, příliš kloudných odpovědí nedostanete. Tedy, aby bylo jasno – máme svá oblíbená místa, ale není jich tolik, kolik bychom chtěli.

A tak jsme se rozhodli, že jedno takové vybudujeme.

Jaká je cesta ze stánků na Vánočních trzích k parádnímu „kamennému“ baru? Pro mnohé naše kamarády celkem nepochopitelná. Většinou to totiž považují za krok zpět, prý že stánky nám dávají svobodu, vždyť jsou jenom na měsíc.

A to je právě ono, že trvají jenom měsíc. Že všechna ta energie, kterou do toho člověk dá, a která ho neskutečně žene kupředu… prostě skončí. Obzvlášť po loňských trzích jsme s tím velmi bojovali – a rozhodli jsme se, že už nechceme. Že vlastně není takový rozdíl mít bar na náměstí v dřevěné boudě, a mít stylový bar se čtyřmi zdmi – tedy aspoň co se týče té energie. Všechno ostatní je dost jiné a my samozřejmě nic neumíme, ale tak jsme ostatně začínali i s Turbomoštem.

Máme dost silnou představu. Když jsem tohle léto brouzdal New Yorkem, tak jsem si dal cíl – obejít v něm nejlepší bary. Bylo jich nakonec dvacet pět. Už rok se takhle postupně učíme a trávíme hodiny a hodiny plánováním. Neustále podrobujeme obsluhu v každém baru kritice, abychom pochopili, co je opravdu dobré. Pomalu se dáváme dohromady s lidmi, kteří tomu rozumí i jinak, než na papíře… a tak trochu se do té představy zamilováváme. Teď je ještě brzy říkat, o čem to všechno bude, ale snad brzy už brzy nebude.

Před sebou máme krok. Manželství s jedním místem, které za měsíc neskončí. Už jsme zasnoubení a nevěstu ještě tolik neznáme – ale její ségra na náměstí nás hodně baví, tak doufáme, že to mají v rodině.

(mimochodem, pokud nám chcete doporučit nějaký dobrý bar, kam zajít na drink, tak prosím do toho!)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*